امیر نجفی انامقی ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

تاثیر بازخورد (Feedback) در افزایش کیفیت محتوا و عملکرد


مقدمه

محتوا تأثیر بسزایی در جذب مخاطب دارد. وقتی با آخرین روش‌ها و ترفندهای سئو و تولید محتوا، محتوایی تولید کردیم باید ببینیم که آیا نیازهای کاربر برآورده شده است؟ دریافت بازخورد از کاربر، تحلیل آن‌ها، اعمال تغییرات بر اساس تحلیل‌های انجام‌شده و بررسی آثارِ تغییرات، ۴ مرحله مهم و اساسی در این زمینه هستند.


دریافت بازخوردها:

با استفاده از روش‌های مختلف مانند درج کامنت، فرم نظرسنجی، نظرسنجی ایمیلی، دریافت نظرات کاربران در شبکه‌های مجازی و ... می‌توانیم نظرات کاربران را دریافت کنیم.


تحلیل بازخوردها:

حالا که feedback ها را جمع‌آوری کرده‌ایم باید دقیقاً بررسی کنیم که کاربران چه درخواست‌هایی دارند. آیا کاربران، فیلم‌های زیرنویس‌دار را دوست دارند؟ آیا تصاویر یا اینوگرافها را دوست دارند؟ آیا درباره نحوه ثبت‌نام یا خرید سؤالات متعدد را می‌پرسند؟


اعمال تغییرات:

حالا پس از بررسی دقیق بازخوردها نوبت به اعمال تغییرات بر روی محتوا می‌رسد. برای مثال اگر درباره یک موضوع سؤالات زیادی پرسیده می‌شود می‌توانید قسمتی با عنوان سؤالات متداول طراحی کنیم و به این نوع سؤالات در آنجا جواب بدهیم تا هم از بار بخش پشتیبانی کم شود و هم اینکه کاربران به‌راحتی جواب سؤالشان را بگیرند. همچنین ممکن است محتوا را ویرایش کنیم و قسمت‌هایی مانند تصویر، ویدئو، پاراگراف به آن اضافه کنیم.


بررسی آثار تغییرات:

حالا که تغییرات را انجام داده‌ایم، باید بازهم بازخورد بگیریم تا ببینیم که کاربران چه نظری دارند. آیا به آنچه که می‌خواهند رسیده‌اند؟ آیا محتوای جدید برایشان مفید بوده؟


نتیجه‌گیری:

همان‌طور که گفته شد، بازخورد برای محتوایی ثبت می‌شود که از قبل تولید کرده‌ایم. باید توجه داشت که تولید محتوا نیز باید بر اساس آخرین روش‌های معتبر در دنیا انجام گیرد. برای مثال اگر در دنیا ثابت شده که محتوای ویدئویی از محتوای متنی بهتر است باید بدون اینکه منتظر بازخورد باشیم، از همان ابتدا محتوای ویدئویی را در استراتژی تولید محتوا بگنجانیم. همچنین با استفاده از ابزارهای مختلف باید ترندهای مطرح را بررسی کرده و به تولید محتوا درباره آن‌ها بپردازیم.

درباره نویسنده

امیر نجفی انامقی

لیسانس مهندسی تکنولوژی نرم افزار

فوق لیسانس زبان انگلیسی

فعالیت برنامه نویسی از سال 1385 تا کنون.

علاقمند به موسیقی- شعر- فلسفه- ترجمه- وبلاگ نویسی

مشاهده پروفایل
سوال از متخصص فناوری اطلاعات

پرسیدن سوال

اگر درباره مطالب ارائه شده در این صفحه سوالی داشتید، در قسمت دیدگاهها از یک متخصص فناوری اطلاعات بپرسید

دریافت پاسخ

متخصصین در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات در اسرع وقت به سوال شما جواب خواهند داد.

دانش افزایی

با تبادل اطلاعات و بررسی ابعاد مختلف یک مساله به دانش افزایی می رسیم

دیدگاهها ۰
لطفا قبل از طرح هر گونه پرسشی، سوال مورد نظر خود را در بخش سوالات متداول جستجو کنید.
طرح دیدگاه
CAPTCHA