تجربه کاربری
تجربه کاربری چیست؟

تجربه کاربری تجربه و احساس کاربر در تعامل با صفحات سایت، اپلیکیشن موبایل، نرم‌افزار کامپیوتر و هرگونه تعامل انسان با ابزارهای کامپیوتری را شامل می‌شود.  امروزه، تجربه کاربری (UX) به‌عنوان یک تخصص و امر ضروری، به یک حرفه تبدیل‌شده است.

 

چرا تجربه کاربری مهم است؟

دلیل اهمیت تجربه کاربری این است که از طریق آن باید نیازهای کاربران تأمین شود و بدین ترتیب با ایجاد حس مثبت، کاربر به برند و محصولمان وفادار بماند. همراه شدن کاربر با محصول و برند در موفقیت یک کسب‌وکار بسیار اهمیت دارد.

 

بهترین تجربه کاربری چگونه به دست می‌آید؟

خوب یا بد بودن تجربه کاربری از یک کاربر به  کاربر دیگر متفاوت است. نکته مهم این است که باید به خاطر داشته باشیم، ما اگرچه محصول یا صفحه وب‌سایتی را طراحی و تولید کرده‌ایم اما مصرف‌کننده نهایی نیستیم و ممکن است به‌درستی ندانیم که کاربر چه می‌خواهد و نیازهای او چیست.  

در ادامه مقالات مختلف در زمینه تجربه کاربری و بهبود آن را معرفی می‌کنیم.

پستها
چک لیست سئوی تصاویر برای جذب ترافیک بیشتر در ۲۰۲۳

امیر نجفی انامقی ۰۴ بهمن ۱۴۰۰


کاربران تمایل دارند که در بین تصاویر نیز جستجو کنند. انجام درست سئوی تصاویر در وب سایت باعث بالارفتن رتبه سایت و افزایش ترافیک می شود. در این مقاله ترفندهای سئوی تصاویر را با چندین مثال ارائه می دهیم.

طراحی مناسب و سئوی صفحه سوالات متداول

امیر نجفی انامقی ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱


صفحه سوالات متداول هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است. زیرا جواب بسیاری از سوالات در داخل این صفحه است. در این مقاله نکاتی را معرفی می کنیم تا صفحه سوالات متداول مفید و بهینه ای داشته باشید تا از این طریق رتبه مناسبی در موتورهای جستجو کسب کرده و ترافیک بیشتری جذب کنید.

نرخ کلیک چیست؟ ۳ سیگنال بسیار مهم مبتنی بر کلیک در سئو

امیر نجفی انامقی ۲۴ خرداد ۱۴۰۱


هر آنچه درباره نرخ کلیک (Click through rate) لازم است بدانید و تأثیر آن در سئو و راهکارهای افزایش رتبه از طریق کلیک را از زوایای گوناگون بررسی می‌کنیم.

۲۵ وب سایت رایگان دانلود تصویر برای کسب‌ و کارهای مختلف

امیر نجفی انامقی ۲۰ مرداد ۱۴۰۲


تصاویر می‌توانند اگر درست و باکیفیت انتخاب شوند، گویاتر از هزاران کلمه باشند و در جذب ترافیک وب‌سایت یا وبلاگتان تأثیر زیادی داشته باشند. در این پست تعدادی از این وب‌سایت‌ها را برای دانلود تصویر معرفی می‌کنیم.

دیدگاهها ۰
لطفا قبل از طرح هر گونه پرسشی، سوال مورد نظر خود را در بخش سوالات متداول جستجو کنید.
طرح دیدگاه
CAPTCHA