سئو و تولید محتوا

استفاده از وب‌سایت، امروزه به یک امر عادی تبدیل شده است. اما کاربران دوست دارند که عبارت موردنظر خود را در موتورهای جستجو تایپ کنند و بیشتر توجه آن‌ها بر نتایج صفحه اول است. پس بهینه‌سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو و تولید محتوای مناسب برای وب‌سایت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این بخش مقالات مرتبط با سئو و تولید محتوا ارائه می‌شود.

جدیدترینها
۲۴ راهکار برای بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت (page speed)

امیر نجفی انامقی ۲۰ بهمن ۱۴۰۲


بهینه‌سازی سرعت بارگذاری وب‌سایت می‌تواند کاربر را جذب کند و نرخ تبدیل را افزایش دهد. در این پست ۲۴ روش برای بهینه‌سازی سرعت صفحات وب‌سایت ارائه می‌دهیم.

بودجه خزش چیست؟ راههای بهینه سازی crawl budget

امیر نجفی انامقی ۱۰ بهمن ۱۴۰۲


در این پست با مفهوم بودجه خزش و اهمیت آن در بهبود سئو وب‌سایت‌ آشنا می‌شوید. با خواندن این پست، می‌توانید بهبود در دسترسی و ایندکس صفحات مهم وب‌سایت خود در موتورهای جستجو را تجربه کنید و رتبه‌بندی وب‌سایت خود را بهبود دهید.

چک لیست کامل سئوی تگهای هدر (H Tags) برای جذب ترافیک بیشتر

امیر نجفی انامقی ۲۷ آذر ۱۴۰۲


تگ‌های هدر (H Tags) اگر جذاب نوشته شوند هم در جذب مخاطب تأثیر دارند و هم ازنظر سئو برای موتورهای جستجو سیگنال مهمی محسوب می‌شوند. در این پست نکات مهم در سئوی تگ‌های هدر را ارائه می‌دهیم.

چک لیست ترفندهای نوشتن هدلاینها موثر برای جذب مخاطب (آپدیت ۲۰۲۴)

امیر نجفی انامقی ۱۹ آذر ۱۴۰۲


هدلاینها در جذب مخاطب و تبدیل آن‌ها به مشتری یا خریدار سهم بسزایی دارند. در این پست ترفندهایی را معرفی می‌کنیم که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید تغییرات چشمگیری در جذب مخاطب داشته باشید.

ترفندهای سئوی نقشه سایت برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجو (آپدیت ۲۰۲۴)

امیر نجفی انامقی ۰۵ آذر ۱۴۰۲


نقشه سایت برای طراحان وب‌سایت، سئوکاران و موتورهای جستجو در درک بهتر ساختار وب‌سایت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این پست ترفندهای مهم سئوی سایت را ارائه می‌دهیم.

چک‌ لیست سئوی داخلی فروشگاه‌های اینترنتی در ۲۰۲۴ + فیلم آموزشی

امیر نجفی انامقی ۲۴ مهر ۱۴۰۲


سئوی داخلی فروشگاه‌ اینترنتی موارد زیادی ازجمله جستجوی کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا، سئوی تصاویر، ویدئوی محصولات و تجربه کاربری را شامل می‌شود در این پست کامل‌ترین چک‌لیست سئوی سایت‌های فروشگاهی را برای جذب ترافیک و فروش بیشتر ارائه می‌دهیم.

معرفی ۳۲ منبع برای یادگیری آنلاین سئو در ۲۰۲۳

امیر نجفی انامقی ۲۶ شهریور ۱۴۰۲


باخبر ماندن از آخرین تغییرات سئو تنها راه دیده شدن در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو است. در این پست از داده پرداز باهر ارس، معتبرترین منابع برای یادگیری آنلاین سئو و تولید محتوا معرفی می شود.

چک لیست سئوی تگ عنوان برای جذب ترافیک بیشتر در ۲۰۲۳

امیر نجفی انامقی ۰۸ شهریور ۱۴۰۲


تگ‌ عنوان (Title tag) اگر به شکل مطلوب بهینه‌شده باشد می‌تواند نقش بسزایی در رتبه‌بندی و سئوی سایت داشته باشد. در این مقاله ۱۱ ترفند از جمله تأثیر اعداد، تاریخ، سوال، استفاده از عبارات کلیدی در تگ عنوان برای سئو و جذب ترافیک را معرفی می‌کنیم.

پربازدیدترینها
چک لیست سئوی تگ عنوان برای جذب ترافیک بیشتر در ۲۰۲۳

امیر نجفی انامقی ۰۸ شهریور ۱۴۰۲


تگ‌ عنوان (Title tag) اگر به شکل مطلوب بهینه‌شده باشد می‌تواند نقش بسزایی در رتبه‌بندی و سئوی سایت داشته باشد. در این مقاله ۱۱ ترفند از جمله تأثیر اعداد، تاریخ، سوال، استفاده از عبارات کلیدی در تگ عنوان برای سئو و جذب ترافیک را معرفی می‌کنیم.

نکات مهم و کلیدی E-A-T و YMYL

امیر نجفی انامقی ۱۴ دی ۱۴۰۰


هر آن چه که لازم است درباره E-A-T و YMYL بدانید

نظرسنجی خدمات سایتهای فروشگاهی

امیر نجفی انامقی ۱۷ بهمن ۱۴۰۰


امروزه خرید و فروش از سایتهای فروشگاهی رواج بسیاری دارد. صاحبان این مشاغل باید نظرات کاربران را برای بهبود خدمات خود جویا شوند. نظرسنجی از کاربران در این فروشگاهها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

معرفی ۷ اشتباه رایج در سئوی داخلی و روشهای برطرف کردن آنها

امیر نجفی انامقی ۱۴ دی ۱۴۰۰


اگر خواهان کسب رتبه برتر در گوگل هستید این ۷ اشتباه را در سئوی داخلی انجام ندهید.

چک لیست بازبینی محتوا

امیر نجفی انامقی ۱۴ دی ۱۴۰۰


نکات مهم و ضوروری برای بازبینی محتوای تولید شده

دلایل بازنویسی تگ عنوان توسط الگوریتمهای گوگل+راه حلها

امیر نجفی انامقی ۰۸ شهریور ۱۴۰۲


گوگل در برخی موارد اقدام به بازنویسی تگ عنوان (Title tag) وب سایتها می کند. در این مقاله به بررسی دلایل این امر می پردازیم و به ارائه بر خی راه حلها می پردازیم

معرفی ۲۷ روش جذاب برای بهتر نوشتن

امیر نجفی انامقی ۱۴ دی ۱۴۰۰


در این مقاله ۲۷ نکته مهم درباره تلفیق سئو و نویسندگی را معرفی می کنیم.

چک لیست ترفندهای سئوی تگ متادیسکریپشن در ۲۰۲۳

امیر نجفی انامقی ۰۶ شهریور ۱۴۰۲


تگ متایسکریپشن در رتبه‌بندی صفحات وب نقشی ندارد اما در جذب کاربر، افزایش ترافیک، دعوت به اقدام از اهمیت خاصی برخوردار است. در این پست به نکات مهمی درباره سئوی این تگ و اشتباهات رایج در نوشتن آن و همچنین دلایل بازنویسی این تگ توسط موتورهای جستجو اشاره می‌کنیم.

SEO سرواژه کلمات Search Engine Optimization فرایند جذب ترافیک برای وب سایت با قرار دادن آن در صفحه اول نتایج ارگانیک موتورهای جستجو است. سیگنالهای متعددی وجود دارد که با رعایت همه آنها سایتتان در صفحه نخست موتورهای جستجو قرار می گیرد.  

بلی، کسب و کار شما به سئو نیاز دارد. با سرمایه گذاری روی سئو به طور طبیعی در نتایج موتورهای جستجو دیده خواهید شد و نیاز به تبلیغات پولی (PPC)نخواهید داشت. البته بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو به مهارت خاصی نیاز دارد. اگر به طور طبیعی در صفحه نتایج موتورهای جستجو بالا بیایید، 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز از آن سود خواهید برد. 

مهمترین نکته در سئوی سایت این است که بدانید کاربران چگونه جستجو می کنند. اگر عبارتی که کاربر در کادر موتور جستجو وارد می کند در سایت شما نیز به کار رفته باشد، سایت شما بیشتر مد نظر کاربران قرار خواهد گرفت. 

سازوکار اصلی سئو عبارت است از بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت، انجام تحقیقات کلمات کلیدی و کسب لینک‌های ورودی. به‌طورکلی می‌توانید نتایج تلاش‌های SEO را زمانی که صفحه وب توسط یک موتور جستجو خزیده و فهرست بندی شد، مشاهده کنید.

بااین‌حال، راه‌های زیادی برای بهبود سئوی صفحات سایت وجود دارد. موتورهای جستجو به دنبال عناصری ازجمله تگ عنوان، کلمات کلیدی، برچسب‌های تصویر، ساختار لینک داخلی و لینک‌های ورودی (بک لینک‌ها) هستند.

موتورهای جستجو همچنین به ساختار و طراحی سایت، رفتار بازدیدکنندگان و سایر عوامل خارجی و خارج از سایت نگاه می‌کنند تا تعیین کنند که رتبه سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو SERP)) چه رتبه‌ای داشته باشد.

جستجوی ارگانیک به شخصی اطلاق می‌شود که جستجویی را از طریق یک موتور جستجو انجام می‌دهد و روی یک نتیجه بدون پرداختِ هزینه کلیک می‌کند. جستجوی ارگانیک یک کانال بازاریابی جستجو است که می‌تواند به‌عنوان بخشی از بازاریابی ورودی برای افزایش ترافیک وب‌سایت مورداستفاده قرار گیرد.

امروزه در سئو، شما نمی‌توانید کلمات کلیدی را برای جذب کاربران به وب‌سایتتان انباشت کنید. این کار درواقع به سئوی وب‌سایت شما آسیب می‌رساند زیرا موتورهای جستجو آن را به‌عنوان یک کار نامناسب تشخیص می‌دهند. امروزه، شما باید از کلمات کلیدی خود در محتوای خود به‌گونه‌ای استفاده کنید که غیرطبیعی یا اجباری به نظر نرسد. همه‌چیز به طول کلمه کلیدی و مقاله شما بستگی دارد.

استراتژی بازاریابی سئو یک برنامه جامع برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو است. سئوی موفق شامل دو استراتژی است: استراتژی های درون صفحه (on-page)که از کلمات کلیدی مبتنی بر هدف استفاده می کند و استراتژی های خارج از صفحه (off-page) که لینک های ورودی از سایر وب سایت ها به دست می آورند

 

قبل از ایجاد یک صفحه سایت یا پست وبلاگ جدید، احتمالاً به این فکر می‌کنید که چگونه کلمات کلیدی خود را در پست خود بگنجانید. این خوب است اما نباید تنها تمرکز یا حتی تمرکز اصلی شما باشد. هر زمان که محتوا تولید می‌کنید، تمرکز شما باید روی هدف مخاطبان باشد، نه اینکه چند بار می‌توانید یک کلمه کلیدی (چه بلند یا کوتاه) را در محتوای خود قرار دهید.

 

برای همسو ماندن با نیات جستجوی کاربران و کسب رتبه خوب در درازمدت، استراتژی بازاریابی سئو خود را بر اساس موضوعات و نه کلمات کلیدی بسازید. اگر این کار را انجام دهید، خواهید دید که به‌هرحال می‌توانید به‌طور طبیعی محتوای خود را برای کلمات کلیدی مهم بهینه‌سازی کنید. درک مخاطبان هدف و آنچه موردعلاقه آن‌ها است، کلید جذب بازدیدکنندگان مرتبط به وب‌سایت شما از طریق موتورهای جستجو است. همچنین می‌توانید پیمانکاران استخدام کنید یا سئو را به آژانس‌های بازاریابی دیجیتال و سئو برون‌سپاری کنید.

دیدگاهها ۰
لطفا قبل از طرح هر گونه پرسشی، سوال مورد نظر خود را در بخش سوالات متداول جستجو کنید.
طرح دیدگاه
CAPTCHA